PPAG 2024

Jak pielgrzymować z PPAG

Jak mogę pielgrzymować z PPAG?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta!
Możesz pielgrzymować aż w czterech formach – dlatego wybierz dla siebie, tę która jest dla Ciebie dogodna i bądź z nami!

Pielgrzymka to po pierwsze wędrówka i tu ujawnia mam się pierwszy rodzaj, a właściwie dwa naszej pątniczej przygody!

Grupy piesze – a te dzielą się na promieniste i kolorowe!

Promieniste – jak promienie docierają na Jasną Górę.
Każda z grup wychodzi z własnej parafii, w ustalonym terminie, z własną historią i tradycjami.
Idą wytyczoną przez siebie trasą, mając ze sobą całe zabezpieczenie ( grupa jest zdana sama na siebie), ale ma to swoje plusy – jako grupa, łatwiej jest im zorganizować się i wspólnie dbać o atrakcje, robienie śniadań i itp… ponadto łatwiej jest ich ugościć – dlatego często miejscowości, gdzie wędrują co roku, czekają na nich z otwartymi ramionami, a zdarza się, że i z poczęstunkiem

Kolorowe – grupy te, zostały utworzone ze względu na podział regionalny naszej archidiecezji. Każdy kolor grupy symbolizuje dany region. Wszystkie 5 grup wychodzą razem z Gniezna, rozpoczynając pielgrzymkę Eucharystią w Katedrze. Następnie wspólną trasą razem z Kierownictwem i Bazą PPAG przemierzają jedną trasę, tworząc wspólnotę w sumie ok 300 osób dla względów bezpieczeństwa i logistycznych mają bardzo szczegółowo zaplanowane pielgrzymowanie tak, by każdy czuł się komfortowo, dla każdego był posiłek i by mógł wypocząć w bezpiecznym miejscu.

Grupy rowerowe to alternatywa dla tych, którzy chcą pojawić się na szlaku ale nie mogą poświęcić 10 dni na pielgrzymowanie.

Rowerowe – podobnie jak promieniste wyruszają z własnej parafii ku Jasnej Górze, jednak poruszają się jednośladami. Są to zorganizowane grupy, które pokonują trasę w 3-4 dni. Zawsze towarzyszy im kapłan dlatego oprócz wysiłku połączonego z rekreacją jest zapewniona opieka duchowa.

Te trzy „części” pielgrzymki 5 sierpnia co roku spotykają się na Jasnej Górze – by pokazać ich jedność w różnorodności, po przybyciu przed Matczyny Tron składają krzyż z cząstek, które niosą grupy podczas pielgrzymowania.

I teraz kilka słów o zapisach!

Grupy kolorowe – wyłącznie online – przez naszą stronę w zakładce zapisy:

http://ppag.pl/zapisy

Zapisy te będą włączone 24 czerwca i potrwają do 25 lipca, po tym czasie formularz zostanie wyłączony i jeśli po tym czasie będziesz chciał dołączyć to musisz skontaktować się z Przewodnikiem indywidualnie.

Zapis po tym czasie nie gwarantuje również otrzymania pełnego pakietu pielgrzyma i itp (bo wiecie… my musimy to zamówić, ktoś to wykonać i itp)

Grupy promieniste – zapisy przez formularz u swoich przewodników

Formularze do zapisu są dostępne są na naszej stronie w zakładce zapisy – następnie wydrukowany formularz przekazujecie do księdza Przewodnika wybranej przez Ciebie grupy.


Wiemy, że nie każdy kto chce, może z nami wędrować czy jechać, dlatego mamy czwarty rodzaj pielgrzymowania czyli łączność duchowa!

Pielgrzymi duchowi to najliczniejsza z grup, dla nich codziennie udostępniamy materiały, które na szlaku poznają pątnicy.
Ponadto po przez naszą stronę przekazują intencje do omadlania. Jednak to nie wszystko! Za pomocą mediów społecznościowych (w tym miejscu możemy zaprosić do obserwacji naszego Facebooka i Instagrama) łączymy się na transmisjach z apeli o 21, z wejścia, ważnych momentów na trasie.
Nie możemy również zapomnieć, że Ci pielgrzymi modlą się by pątnicy na trasie dotarli do Częstochowy – to wsparcie jest przeogromnie ważne i chcemy byście o tym pamiętali!

Jeśli zastanawiasz się czy chcesz dołączyć do nas i pójść z nami to zachęcamy do odwiedzenia zakładki GRUPY (Ppag.pl/grupy), tam znajdziesz niezbędne informacje o poszczególnych grupach oraz kontakty do przewodników!

Jeśli masz jakieś pytania – jesteśmy dla Ciebie na Facebooku, na Instagramie, oraz odczytujemy maile 🙂

Jeśli nadal się zastanawiasz… odwiedź nasz kanał na YouTube – niech muzyka, kazania i materiały audio zasieją w Tobie miłość do pielgrzymowania.

Pamiętaj pielgrzymka to ludzie, to rekolekcje w drodze… to Twój czas!