Duchowe pielgrzymowanie Grupy kolorowe Grupy promieniste Grupy rowerowe PPAG 2021

Jak mogę pielgrzymować z PPAG?

Cieszymy się, że w tym roku na pielgrzymi szlak możemy wyruszyć w „normalnej” formie. 🙂


Mamy nadzieję, że i w tegorocznej pielgrzymce będą uczestniczyć setki a może i tysiące osób.

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, pierwszy raz słyszysz o naszej pielgrzymce, zastanawiasz się czy pielgrzymować, czy warto, a może chcesz wrócić do pątniczego świata po latach przerwy…. to z uśmiechem odpowiadamy, że warto <3

Zrobić to możesz na aż cztery sposoby 😉 :

  1. W Grupie Rowerowej : w zależności od trasy wyruszasz miedzy 1 a 3 sierpnia, gdzie każda grupa pielgrzymuje własną trasą. Grupy te wymagają dobrej kondycji fizycznej, jednak na dotarcie do celu potrzeba dużo mniej czasu, co jest dobrą alternatywą dla posiadaczy krótkiego urlopu lub osób zabieganych.
  2. W Grupie Promienistej :w zależności od trasy wyruszasz między 26 a 29 lipca, gdzie każda grupa pielgrzymuje własną trasą, osobno. Wszystkie grupy promieniste jak promienie słońca, wychodząc z swojej parafii, spotykają się na Jasnej Górze.
  3. W Grupie Kolorowej : pielgrzymują w niej pątnicy z danego regionu duszpasterskiego, a takich regionów w naszej archidiecezji jest cztery. Kolorowi wspólnie wędrują z serca naszej diecezji z Katedry Gnieźnieńskiej, zaczynając 28 lipca wspólną Eucharystią i kroczą ramie w ramię ku Jasnej Górze.
  4. Duchowo: Nie możesz z nami wędrować na szlaku z różnych powodów (nie masz urlopu, nie pozwala Ci na to zdrowie… przyczyn jest wiele) nie oznacza to jednak, że nie możesz z nami pielgrzymować. Codziennie na naszych mediach społecznościowych i na naszej stornie będziemy udostępniać materiały duchowe – konferencje, medytacje, kazania, które nasi pątnicy będą w danym dniu słuchać. Oprócz tego nasza medialna drużyna będzie starać się przybliżać to co dzieje się na trasie za pomocą zdjęć, nagrań, instastory czy transmisji live. Jednocześnie Ci, którzy będą na trasie będą omadlać Twoją intencję, którą możesz nam wysłać za pomocą strony www.ppag.pl. A za Twoje wsparcie duchowe i modlitwę pątnicy wędrujący będą baaardzo wdzięczni – to ona daje nam siły wędrować dalej mimo pęcherzy, upału, ulewy czy kryzysu 😉

Jeśli chcesz zobaczyć jakie grupy składają się na pierwsze trzy sposoby wędrówki zajrzyj w zakładkę www.ppag.pl/grupy/

Znajdziesz tam dokładny rozkład trasy konkretnej grupy, informacje, namiary do przewodników czy przekierowanie na media społecznościowe i strony www.

Grupa duchowa to najliczniejsza grupa pielgrzymów i bardzo cieszymy się z tego, rośnie nam serce widząc statystki zasięgów, bo to nam daje radość i moc do działania dalej. I podkreślamy, że pielgrzymi duchowi są tak samo ważni i cenni jak Ci, którzy kroczą fizycznie. 😉 Cieszymy się, że otrzymujemy od Was tą energię i wsparcie oraz że śledzą nas osoby z całej Polski a nawet i świata. Czujemy się zaszczyceni, że możemy dla Was działać <3 Pamiętajcie, że Wy również możecie identyfikować się z rodziną ppag !

Dlatego jeśli chcesz być z nami w tym roku niezależnie w jakiej formie zapraszamy i zachęcamy do zapisów, które startują 16 czerwca 2021 r. https://ppag.pl/zapisy/

Skosztujcie i zobaczcie PPAG 2021 <3