Dzień VI

Kolejny dzień rozpoczęliśmy trasą z Brzezin i Aleksandrii do Lututowa. Piękny i spokojny dzień. Większość etapów szliśmy lasami 🙂 Motywem przewodnim dzisiejszego dnia była miłość Pana Boga do nas. Tudzież pytaliśmy pielgrzymów czym jest dla nich miłość od Pana Boga i jak jej doświadczają. Większość z nich odpowiedziała, że doświadczają miłości od Pana Boga poprzez otaczających ich ludzi i danych sytuacji, które pojawiają się w ich życiu.

Dzisiaj odbyła się msza św. w Klonowej. Była ona szczególna, ponieważ przewodniczyli księża neoprezbiterzy. Na koniec mszy udzielili nam błogosławieństwa prymicyjnego, po którym można zdobyć odpust zupełny. Warunkiem zdobycia takiego odpustu jest czyste serce od grzechów, przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencjach, które wzbudził Ojciec Święty.

Nocujemy w Lututowie. Śpimy w różnych miejscach. Niektóre grupy w szkołach i inne w remizie. O 20:30 odbyło się nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego zawieżyliśmy siebie i świat Niepokalanej Maryi słowami św. Jana Pawła II, które wypowiedział w Fatimie. Na koniec miała miejsce również modlitwa wstawiennicza (zawierzenia). Polegała ona na tym, że kto chciał podchodził do księdza, mówił w jakiej intencji się modli i potem wspólnie przez chwilę modlili się razem z kapłanem.

Jak co dzień zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i obejrzenia naszych wideorelacji! 🙂