Dzień Wejścia

Jesteśmy na Jasnej Górze. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej dobiegła końca. Utrudzeni i szczęśliwi stanęliśmy dziś przed Matką.

To właśnie Maryi poświęcona była dzisiejsza konferencja, która miała nas przygotować do spotkania. Usłyszeliśmy o roli jaką pełni Matka Boża w Kościele, uczyliśmy się od Niej wiary, a przede wszystkim powierzaliśmy całych siebie prosząc, by prowadziła nas do Jezusa.

Za nami wiele kilometrów przebytych pieszo, dziesiątki przebitych pęcherzy, setki uszykowanych kanapek, zmagania ze słabością ciała i kaprysami pogody.

Przeżyliśmy wspaniałe przedłużenie ŚDM i obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Dziękowaliśmy za te wydarzenia i pisaliśmy ciąg dalszy. Wróciliśmy do źródeł, by iść ku przyszłości. Głoszono nam kerygmat – przypomniano o miłości Boga, o grzechu, o zbawieniu i o Jezusie Chrystusie, w którym Bóg nas zbawia, powołuje i obdarza swoimi darami. Spotkaliśmy Jezusa i zobaczyliśmy, że “nie ma w innym zbawienia”.

Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy św., słuchaliśmy medytacji dotyczących uczynków miłosiernych względem duszy i ciała oraz konferencji przekazujących kerygmat. Trwa Rok Miłosierdzia, dlatego codziennie odmawialiśmy też koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przeżywaliśmy głoszone treści, uczestnicząc w dynamikach, przystępowaliśmy do sakramentu pokuty i pojednania, wybieraliśmy Jezusa jako Pana i Zbawiciela, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i wielbiliśmy Pana. Każdy z nas niósł intencje, które omadlał w drodze i zostawił u stóp Jasnogórskiej Matki.

Teraz przyszedł czas na powrót do domu – do codziennych obowiązków, szkoły, pracy, rodziny. Idziemy do swoich środowisk, by dzielić się tym, czego doświadczyliśmy, by mówić o Jezusie, którego spotkaliśmy. Niektórzy juz zbierają owoce, inni będą musieli jeszcze na nie poczekać, bo przecież najlepsze zbiera się jesienią.

Dziękujemy Bogu za miniony czas rekolekcji w drodze i czekamy już na PPAG 2017.

Zapraszamy do fotorelacji. Miłego wspominania.

Grupy kolorowe

Grupy Promieniste